Make your own free website on Tripod.com
Hekimin meslektaşlarına karşı görevleri

 

 

hekimin,hekimlerle ve diger tıp mensuplarıyla(eczacı,dişhekimi,veteriner..vb)olan ilişkilerinde saygı sevgi ve deger ön planda gelmelidir...!

tıp mesleğinin yükseltilmesi meslektaşların birbiriyle iyi geçinmesiyle olur.meslektaşların birbirleriyle uyum içinde meselleri çözmeleri şarttır.

bir hekim asla meslektaşını kötülememelidir.unutmamalı ki her insan hata yapabilir ve bu hataları hekimler ,bilimsel çerçevede kendi aralarında çözmelidir.

 

 

 

hasta meslektaşından ve ailesinden para almamak,gerekirse diger masraflarını karşılamak bir doktorun vicdani görevi olmalı ve bu durum çevreden saklanmalıdır.bu tip yardımların hasta meselektaşının onurunu kırmadan yapılması çok önemlidir.

hekimin meslektaşına göstermiş olduğu özen ve ilgi kendi vicdanının ve ruhun aynasıdır.tüm meslektaşlarımız unutmamalıdır ki,er yada geç hepimiz başka bir meslektaşımıza ailemizin veya kendi sağlıgımız açısından başvuracagız,en azından bunun bilincinde bir hekimin zaten uymak zorunda oldugu kurallar ve sorumlulukları gözden geçirmekte fayda var...